Лукашенко не хотів цього — політолог розповів, кому потрібне насильство у Білорусі

Експерт розповів, як протести у Білорусі сприймають в Україні та Європі

Лукашенко не хотів цього — політолог розповів, кому потрібне насильство у Білорусі

На протести в Білорусі вплинули сили ззовні. Таку думку висловив кандидат політичних наук Олексій Буряченко в ефірі каналу "Україна 24".

"З одного боку - мобілізується опозиція, на сьогодні на 2 годину збираються люди. Сьогодні ж збираються прихильники Лукашенка. Я переконаний, що Лукашенко не зацікавлений у сутичках. Адже дії людей з силових структур і призвели до ослаблення Лукашенка - те, що били людей, і так далі. Я впевнений, що Лукашенко не хотів цього. Можливо, в цьому є російський слід, можливо, ФСБ. Але це точно було інспіровано ззовні", — сказав він.

Читайте також: Він торгується не з Путіним — гучній заяві Лукашенка дали пояснення

Популярні відео

Також він прокоментував заяву українського МЗС з приводу протестів у Білорусі.

"Україна зараз намагатиметься "йти між крапельками", тому що втрачати економічного партнера ніхто не хоче. Більш того, ми бачимо тенденцію: всі заявляють, що вибори, напевно, були частково недемократичними, але ніхто відкрито не закликає Лукашенка піти з влади. Історії, як з Януковичем, немає. Європейці також хочуть нормальний м'який транзит, бажано через легітимні вибори. Дестабілізації в центрі Європи не хоче ніхто", — сказав він.

Раніше ексдепутат російської Держдуми заявив, що протести у Білорусі проти Олександра Лукашенка — небезпека номер один для російського президента Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги