Він торгується не з Путіним - гучній заяві Лукашенка дали пояснення

Президент Білорусі спробував підняти ставки на переговорах, вважає Ігор Тишкевич

Він торгується не з Путіним - гучній заяві Лукашенка дали пояснення

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявою про намір попросити допомоги у президента Росії Володимира Путіна намагається вплинути на позицію США щодо білоруської кризи.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич, коментуючи протести у Білорусі.

"Станом на сьогодні йде торгівля. Росія свідомо підтримувала протестні настрої. Фактично, Лукашенко спробував перед виборами підняти ставки, зараз пробує торгуватися - хлопці, давайте трохи змінимо акценти. З іншого боку, ця торгівля - цікавий сигнал. Не Путіну", - зауважив експерт.

Читайте також: "Ключовий момент для Лукашенка": названа умова для зміни влади в Білорусі

Тишкевич нагадав, що 15 серпня державний секретар США Майк Помпео проводить зустріч з керівництвом Польщі.

"Європейський союз заявив про персональні санкції, але для Лукашенка важливо, щоб не було економічних санкцій, і в цьому балансі сил важливий не ЄС, який не має впливу, а США. Якщо США не залучаються до економічних санкцій, для Лукашенка все нормально", - пояснив він.

Популярні відео

Тишкевич також зазначив, що 16 серпня у Відні "відбудеться зустріч Помпео з делегацією з Кремля, і, можливо, з Китаю щодо консультацій про розподіл сфер впливу в Східній Європі".

"Тому до завтрашнього вечора в Білорусі, швидше за все, не стрілятимуть - це не в інтересах Лукашенка. На цьому тлі Росія спробує вплинути на Лукашенка", - підкреслив він.

Відзначимо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко 15 серпня заявив, що має намір обговорити ситуацію в країні зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

"Це вже загроза не тільки Білорусі. Я хочу сказати, що захист сьогодні Білорусі - це не менше, ніж захист всього нашого простору, Союзної держави", - заявив Лукашенко.

Читайте також: Чи введе Путін війська в Білорусь: екссекретар РНБО озвучив прогноз

Нагадаємо, ексдепутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Білорусі вже наступного тижня буде нова влада.

Джерело Україна 24 Теги