Євросоюз готує два сценарії для Лукашенка - експерт про ситуацію в Білорусі

Думки Франції та Німеччини щодо білоруської кризи розділилися

Євросоюз готує два сценарії для Лукашенка - експерт про ситуацію в Білорусі

Країни-лідери Євросоюзу розглядають два сценарії дій щодо політичної кризи в Білорусі. Німеччина виступає за найскоріше запровадження санкцій, тоді як Франція пропонує переговори з білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політичний експерт Андрій Шкіль.

"Париж зреагував ініціативою так званого "веймарського формату" - Польща, Німеччина і Франція. Франція у даній ситуації виступає ініціатором перемовного процесу. Німеччина пропонує спочатку запровадити санкції, і потім домовлятися з тими, хто буде замість Лукашенка, або з Лукашенком. Спочатку покарання, а потім вже якийсь можливий діалог, вважають у Німеччині, і багато країн, зокрема Польща, до них доєднуються. У Франції чітка позиція… що єдиним можливим шляхом до вирішення білоруської ситуації є переговори", - розповів Шкіль.

Читайте також: "Захід може зробити велику помилку": дипломат про санкції проти Лукашенка

Популярні відео

Як пояснив експерт, Франція допускає перемовини з Лукашенком лише за певних обставин - звільнення всіх політичних в'язнів, припинення переслідувань, безпечне повернення суперниці Лукашенка Світлани Тихановської до Білорусі.

За його словами, потім Франція готова до перемовин з діючою владою Білорусі про те, яким чином відбуватиметься транзит. Можливі санкції введуть у випадку, "якщо не відбудуться ці процеси".

Читайте також: Україна повинна реагувати жорстко – нардепка щодо протестів у Білорусі

Нагадаємо, раніше держсекретар США Майкл Помпео заявив, що Штати розчаровані ситуацією у Білорусі й можуть запровадити санкції. Він не виключив, що санкції стосуватимуться постачань нафти.

Кандидат політичних наук Андрій Дацюк в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив думку, що санкції повинні застосовуватися не до економіки Білорусі, а особисто до Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги