Буде збройна боротьба — білоруський політик про загрозу з боку Росії

Юрій Губаревич розповів, як зараз проходять протести у Білорусі й чого домагаються учасники мітингу

Буде збройна боротьба — білоруський політик про загрозу з боку Росії

ЦВК Білорусі офіційно оголосила про перемогу Лукашенка на виборах президента. Що зараз відбувається на вулицях Мінська, розповів очільник білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі каналу "Україна 24".

"Величезна кількість людей ходить по вулицях абсолютно мирно. Є окремі колони вірян, які йдуть хресним ходом. Є вчителі, які заявляють, що не брали участь у фальсифікаціях і їм соромно за колег, які підробляли протоколи. Сигналять автомобілі. Центральна магістраль — проспект Незалежності — зранку перекрита. Це зроблено, щоб люди на автомобілях не могли вітати учасників протесту. На площі Незалежності біля ЦВК люди ніяк не відреагували (на оголошення офіційних результатів виборів - ред.)", — сказав він.

Читайте також: "Україна вже це проходила": політолог розповів, як Києву поводитися з Мінськом

Популярні відео

Політик розповів, які вимоги зараз у білорусів, котрі протестують.

"Вимоги залишилися незмінними — відставка Олександра Лукашенка. Люди проголосували проти перебування Лукашенка при владі, тому він повинен беззастережно піти. Головна вимога — це вільні демократичні вибори, і в цьому солідарне і суспільство, й Світлана Тихановська. Вона говорила, що буде не більше шести місяців на цій посаді (президента — ред.). Це той термін, щоб провести реформи, змінити законодавство й призначити нову дату виборів. А там будуть вибори — вперше за 26 років у Білорусі", — сказав він.

Читайте також: "Захід може зробити велику помилку": дипломат про санкції проти Лукашенка

Губаревич прокоментував інформацію про нібито підготовку наступу військових з Росії.

"Я не думаю, що дійде до зовнішнього втручання. Тому що суспільство дуже сильно змінилося, воно дуже консолідоване в питанні розв'язання внутрішніх проблем, і ми пропонуємо мирні вирішення. Але якщо виникне зовнішня загроза, то буде ще більше консолідації, і це буде вже озброєна боротьба проти будь-якого зовнішнього агресора. У цій ситуації, коли суспільство об'єднане, навряд чи хтось наважиться на зовнішнє вторгнення", — сказав він.

Раніше в штабі Тихановської розповіли, що в Білорусі відбуватиметься надалі.

Джерело Україна 24 Теги