"Україна вже це проходила": політолог розповів, як Києву поводитися з Мінськом

Політичний експерт розповів, в якому становищі опинилася Україна через протести в Білорусі

"Україна вже це проходила": політолог розповів, як Києву поводитися з Мінськом

Світова спільнота не відразу зрозуміла, як реагувати на протести в Білорусі. Про це заявив політичний експерт Владислав Дзівідзінський в ефірі каналу "Україна 24".

"Вулиця показала владі Білорусі вперше за 26 років, що в країні інша думка, крім державної. Наразі відбувається те, чого раніше в країні не було, це такий прояв демократії, на жаль, в такій формі, де є потерпілі, є затримані люди. Для Білорусі це був важкий крок.

Проте, ми розуміємо, що вибори там відбулися, і весь світ не знав, як вчинити з цією ситуацією. Тому була затяжна пауза — на відміну від подібних речей, які відбувалися в інших країнах, коли була моментальна реакція і Сполучених Штатів, і європейської спільноти. Також і українська влада опинилася в затяжному моменті перед тим, як висловити свою чітку позицію", — сказав він.

Читайте також: Кремль міг уже направити сили на підтримку Лукашенка — Ілларіонов

Дзівідзінський зазначив, що згорнути ситуацію після таких потужних протестів вже неможливо.

"Але ми бачимо, що після п'яти днів протестні настрої білорусів, незадоволених підсумками виборів, тільки наростають, і агресія влади теж збільшується, залишити ситуацію такою, яка вона є, уже нереально — ні для влади Білорусі, ні для світової спільноти, ні для українського лідера", — сказав він.

Читайте також: Мирні протести приведуть до сумних наслідків — білоруський політик

Популярні відео

Експерт розповів, чию сторону в цій ситуації має підтримувати Україна.

"Україна, на жаль, вже двічі це проходила, і у нас є розуміння того, що ці акції дають як з одного, так і з іншого боку. Але українська влада зараз максимально обережно вибудовує свою політику, тому що Білорусь залишається після початку війни з Росією найбільшим торговим партнером, це величезна частина нашого кордону, і тому я впевнений, що Зеленський і Україна в цілому бажають Білорусі стабілізувати ситуацію і хочуть, щоб дотримувалися права людей", — сказав він

Раніше журналіст Іван Яковина розповів, які наслідки матимуть протести в Білорусі для теперішнього режиму.

Джерело Україна 24 Теги