"Нас дуже образив вчинок Путіна": білоруський опозиціонер

Екскандидат в президенти Білорусі Валерій Цепкало розповів про листи політикам і про погрози Тихановській

"Нас дуже образив вчинок Путіна": білоруський опозиціонер

Колишній кандидат у президенти Білорусі, опозиціонер Валерій Цепкало розповів в ефірі "Україна 24", навіщо він писав лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням підтримати вільні вибори в Білорусі.

"Я прекрасно усвідомлюю, що ми виходимо з національних інтересів Білорусі. Стосовно листа Путіну, треба розуміти, що я написав і Зеленському, і Меркель, і Дуді, і Трампу, і ще 30 лідерам європейських країн. Я не просив втручатися у внутрішні справи республіки. Просив тільки вимагати від Лукашенка проведення вільних демократичних виборів, де кожен був би переконаний в їх результатах. Нічого більше в цих листах не було", — сказав він.

Читайте також: Мирні протести приведуть до сумних наслідків — білоруський політик

Політик розповів, що образився на Путіна після виборів.

"Нас дуже образив і глибоко розчарував той факт, що Путін визнав Лукашенка і привітав його, хоча російське керівництво добре поінформоване про те, що відбулася фальсифікація виборів, Лукашенко не переміг, тільки робив так, щоб голоси були вкрадені у білорусів", — сказав він.

Також Цепкало розповів, що суперницю Лукашенка на виборах Світлану Тихановську, найімовірніше, шантажували дітьми та чоловіком, щоб вона покинула Білорусь.

"Їй не залишили жодного шансу, як, власне, і мені. На неї натиснули психологічно, показували фотографії дітей, не знаю, в якому контексті, можливо, говорили, що якщо не поїде, не зможе їх побачити 8-10 років. Напевно, показали фотографії її чоловіка, який по два тижні проводить у карцері, де немає навіть місця, щоб поспати. Кажуть, він втратив близько 50 кг ваги, думаю, що вона, побачивши його фотографію, розуміючи, що з ним може статися у в'язниці, вирішила поїхати.

Моя дружина тримає зв'язок зі штабом Тихановської, сама Світлана зараз ні з ким не спілкується. Тут використовується шантаж із застосуванням наймерзенніших способів, влада брудна, низька, не цурається ніяких прийомів", - сказав він.

Читайте також: "Хапнути якомога більше": правозахисник пояснив план Росії по Білорусі

Нагадаємо, 14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкала кандидатом в президенти, мотивуючи тим, що у політика немає необхідних для цього 100 тисяч достовірних підписів. Незабаром після цього Цепкало виїхав до України.

Джерело Україна 24 Теги