"Дуже побитий": в Білорусі відпустили затриманого журналіста

Побитого журналіста і його дружину з міліції забрали колеги

"Дуже побитий": в Білорусі відпустили затриманого журналіста

Журналіста білоруської служби Радіо Свобода Віталія Циганкова і його дружину затримали і побили в Мінську під час мітингу медиків. Подробиці розповів в ефірі каналу "Україна 24" керівник білоруської служби Радіо Свобода Олександр Лукашук.

"Перед розмовою з вами мені щойно повідомили, що їх забрали з міліції. Це вдалося великими стараннями, Віталій і Ольга зараз на свободі. Вони поїхали додому. Віталій дуже сильно побитий — ноги, коліна побиті, синець під оком. Він збирається приїхати до нас у студію. Це не поодинокий випадок того, що відбувається з журналістами. Моя головна проблема як керівника, звичайно, донести інформацію до аудиторії, але я повинен думати й про безпеку журналістів", — сказав він.

Читайте також: Для України всі сценарії в Білорусі будуть складними — політолог

Лукашук порадив, як у подібних ситуаціях поводитися журналістам.

"Не можна перебувати близько до АМАП (загін міліції особливого призначення - ред.), якщо не можете відбігти. Зайняти стратегічне місце — в будинку, на висоті, з даху і максимально використовувати зум. Якщо ви опинитеся близько до АМАП, то не зможете виконати свою роботу", — сказав він.

Читайте також: У Білорусі може початися "русская весна" — політолог про загрозу для України

Популярні відео

Циганкових затримали 12 серпня. Ольга Циганкова розповіла, що в середу співробітник ДАІ зупинив їх машину та наказав вийти з автомобіля. З урахуванням випадків, коли людей витягали з машини, били та затримували, вона відмовилася і сказала, що покаже документи з машини. Співробітник ДАІ відреагував дуже різко, почав опускати скло, бити по машині, приставив пістолет до голови й вимагав вийти. Авто оточили кілька машин ДАІ, Віталія викинули з машини та побили.

Раніше повідомлялося, що в Білорусі затримані українські журналісти Костянтин Реуцький і Євген Васильєв.

Джерело Україна 24 Теги