Для України всі сценарії в Білорусі будуть складними — політолог

Експерт розповів, як в Україні потрібно розглядати події в Білорусі

Для України всі сценарії в Білорусі будуть складними — політолог

Україна емоційно сприймає події в Білорусі, але потрібно дивитися на ситуацію тверезо. Про це заявив політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24".

"Нам всім в Україні знайома ситуація в Білорусі, і вона болить особисто. Без емоцій ми аналізувати цю ситуацію не те що не можемо, але це складно. Звісно, ми розумом і серцем на боці суспільства, яке вболіває за ті ж цінності, за які українське суспільство жертвувало, які нам близькі, які й нас виводили свого часу проти тиранії.

Але міжнародна політика цинічна, вона потребує холодної голови. Ми багато в чому сьогодні, як і весь західний світ, а насамперед Європа, стоїмо в дуже непростій виделці. Вона стара як світ: це безпека і свободи. Іншими словами, це цінності, які нами рухають, та інтереси й загрози, які на цей час існують", — сказав він. 

Читайте також: У Білорусі затримано українських журналістів: експерт розповів, що з ними буде

Популярні відео

За словами експерта, для України невигідний будь-який сценарій, тому що до влади можуть прийти проросійські політичні сили.

"З точки зору білоруського суспільства, Білорусь зайшла в той тупик, де вони без відкату назад і без відходження з нього не зможуть розвиватися, тому що вся опозиція була порізана в останні роки, ще коли вона тільки зростала. Все зациклено на Лукашенку, білоруська держава дорівнює Лукашенку. Спроможності забезпечити перехід влади в опозиції нема. Тому, безумовно, це буде регрес.

Друге — ця революція не має геополітичного розрізу. З усіх боків є проросійські сторони: жорстка, м'яка, ліберальна, деспотична тощо. І влада, й ситуація хаотизації буде модерована Росією, тому що Росія має критичні інструменти впливу. Геополітично нічого не відбудеться (якщо Лукашенко піде — ред.), але відбудеться тактичне посилення Російської Федерації", — сказав він.

Раніше політолог Віктор Таран заявив, що ситуація у Білорусі загрожує безпеці України.

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні результати показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом трохи більш як 80%. Проте опоненти звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли у сутички з поліцією та масштабні страйки.

Джерело Україна 24 Теги