У Білорусі може розпочатися "русская весна" - політолог про загрозу для України

Експерт нагадав, що біля кордонів України знаходяться дві військові бази, на які Росія давно поклала око

У Білорусі може розпочатися "русская весна" - політолог про загрозу для України

Ситуація з протестами у Білорусі загрожує безпеці України, вважає політолог Віктор Таран.

Таку думку він висловив в ефірі каналу "Україна 24".

"Ситуація у Білорусі потенційно загрожує не тільки українсько-білоруським відносинам, а й безпеці України. Тому що в разі, якщо протести триватимуть, відбуватиметься ескалація конфлікту, і Росія захоче зіграти в цьому сценарії, провівши "русскую весну" - то ми можемо отримати ворога на кордоні тривалістю 1 100 км", - сказав політолог.

Читайте також: "Де 80% за Лукашенка?": названо ознаки фальсифікації виборів у Білорусі

Популярні відео

Таран звернув увагу на те, що на території Білорусі біля кордонів України знаходяться військові бази, де Росія може розмістити свій контингент.

"Там знаходяться дві стратегічні бази - стратегічної авіації, 150 км від Києва, летіти п'ять хвилин, і для розміщення військових тактичних сил. До речі, з 2016 року Росія наполягала, щоб розмістити там контингент 30 тисяч осіб. Україні дуже важливо знайти правильний баланс - як врятувати життя наших громадян, не зіпсувати відносини з Лукашенком і яким чином відреагувати на ці події", - сказав Таран.

Читайте також: Схоже на концтабір - у Білорусі розповіли про умови в СІЗО

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" нардепка від партії "Голос" Інна Совсун заявила, що влада України повинна закликати президента Білорусі Олександра Лукашенка призначити новий тур виборів і припинити насильство стосовно протестувальників.

Джерело Україна 24 Теги