Мінськ поміняють на інше місце, але є нюанс - експерт про переговори щодо Донбасу

Голова Центру прикладних досліджень розповів, що один із варіантів - столиця Казахстану

Мінськ поміняють на інше місце, але є нюанс - експерт про переговори щодо Донбасу

Столицю переговорів Тристоронньої контактної групи рано чи пізно перенесуть з Мінська, але проблема в тому, що Росія повинна на це погодитись.

Таку думку висловив голова ГО "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи слова голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука про те, що він не виключає зміни місця переговорів через протести в Білорусі.

"Питання того, чи залишати Мінськ столицею переговорів, досить давно обговорюється, і саме нейтральність Білорусі багато хто вже ставив під сумніви. Всі ці події, швидше за все, приведуть до того, що цей формат буде перенесений, але тут є нюанс - на це повинна погодитися Російська Федерація. Якщо, наприклад, будуть варіанти брати Швецію або Швейцарію, - Швейцарія можлива", - сказав експерт.

Читайте також: Протести у Білорусі: політолог назвав серйозну помилку Лукашенка

Популярні відео

Каракуц зазначив, що як варіант обговорюється столиця Казахстану.

"Наскільки я розумію, зараз обговорюється столиця Казахстану Астана, ну і ще, можливо, будуть нейтральні майданчики. Ця країна, як і Білорусь, - член ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку, куди входять, зокрема, Росія, Казахстан, Білорусь - ред.), і для Росії це зручно, можна контролювати всі процеси, і це дозволяло їй більш ефективно тиснути на українську делегацію. Зараз переговори проходять в дистанційному режимі, і поки питання зміни столиці не таке важливе, але рано чи пізно його порушать", - сказав Каракуц.

Читайте також: Замість мітингів: у Білорусі придумали новий спосіб боротьби з Лукашенком

Раніше Кравчук заявив, що якщо не буде можливості проводити зустрічі в Мінську, ТКГ шукатиме інше місце. Голова ТКГ зазначив, що "спочатку були не Мінські угоди, а Женева". На його думку, "можна взяти зовсім нейтральну державу", наприклад, Швецію.

Президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, до чого можуть привести протести в Білорусі і на які поступки може піти чинна влада.

Джерело Україна 24 Теги