У Білорусі затримано українських журналістів: експерт розповів, що з ними буде

Андрій Каракуц розповів, чому білоруські силовики затримали журналістів з України

У Білорусі затримано українських журналістів: експерт розповів, що з ними буде

Що буде з українськими журналістами, яких затримали у Білорусі, розповів голова ГО "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц в ефірі каналу "Україна 24".

"Затримання журналістів може вважатися порушенням добросусідських відносин, але правоохоронці просто хапають людей на вулиці, а вже потім починають розбиратися. Я думаю, що вони не спеціально затримали саме українських журналістів. Відомо, що вони затримували російських журналістів, потім їх відпускали. Там ситуація розвивалася так, що білоруська влада цих журналістів вивезла на кордон, і цей конфлікт вичерпався. Думаю, тут буде той самий сценарій. Але треба буде спочатку знайти, де вони знаходяться і яким чином їх звідти звільняти", — сказав він.

Читайте також: Санкції США проти Білорусі: політолог пояснив, чи є в них сенс

Популярні відео

Також експерт спрогнозував, як надалі складатимуться відносини України з Білоруссю.

"Загалом, якщо дивитися на перспективу українсько-білоруських стосунків, то звичайно, що тепер фактор того, що Лукашенко фактично здійснив насильницькі заходи проти свого населення, буде негативно впливати. Те, що його майже 100% не визнаватимуть чинним президентом уряди Європейського Союзу, Сполучених Штатів, це для України буде складна ситуація. Говорити про те, що далі будуть тісні дружні відносини - дуже складно", — зазначив він

Читайте також: Повідомляйте контакти родичів - МЗС дало поради українцям у Білорусі

Нагадаємо, 12 серпня в Мінську затримали двох журналістів — Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва. Про це повідомила ГО "Білоруська асоціація журналістів", пізніше цю інформацію підтвердили в МЗС України.

9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні результати показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом трохи більш як 80%. Проте опоненти звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли у сутички з поліцією та масштабні страйки.

Джерело Україна 24 Теги