"Де 80% за Лукашенка?": названо ознаки фальсифікації виборів у Білорусі

Президент Білорусі застосував махінації з достроковим голосуванням, вважає Андрій Магера

"Де 80% за Лукашенка?": названо ознаки фальсифікації виборів у Білорусі

Результати президентських виборів у Білорусі є сфальсифікованими, а чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав значно менше заявлених 80% голосів виборців.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера.

Читайте також: Утримати владу вже не вийде - білоруський політолог про Лукашенка

За його словами, у Білорусі простіше фальсифікувати вибори через декілька причин.

"По-перше, це сам спосіб формування виборчої комісії – практично всі виборчі комісії в Білорусі формуються самою владою… Другий момент, ще більш небезпечний, полягає в тому, що в Білорусі є так зване дострокове голосування. За допомогою дострокового голосування набагато простіше фальсифікувати, вкидати виборчі бюлетені й чинити правопорушення на виборчих дільницях", - розповів колишній заступник голови ЦВК.

Популярні відео

Магера нагадав, що, за даними ЦВК Білорусі, понад 30% виборців проголосували достроково. За його словами, "це означає, що справді там були серйозні порушення".

"Ми бачимо за кількістю людей, що там немає тих 80%, які озвучує влада. Виникає питання - де ці 80% на захист Олександра Лукашенка? Їх немає", - наголосив він.

Читайте також: Такого не прощають - Гордон розповів, як Путін постраждав через Лукашенка

Магера зауважив, що у Телеграм-каналах зараз активно розповсюджується аудіозапис того, як голова районної адміністрації міста Вітебська розмовляв з членами дільничної виборчої комісії й переконував їх змінити цифри у протоколі.

"ЦВК залежна безпосередньо від Лукашенка - це факт. Нинішня глава ЦВК працює там на два роки менше від самого Лукашенка - з 1996 року. Вона прийшла туди на трупі свого попередника Гончара, який безслідно зник, і якого досі ніхто не може знайти. ЦВК є абсолютно залежною від влади й буде виконувати вказівки, які їй скажуть", - додав ексзаступник голови ЦВК України.

Нагадаємо, білоруський політолог Віталій Римашевський заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що реальна підтримка на президентських виборах Олександра Лукашенка становить близько 30% замість офіційно оголошених 80%.

Джерело Україна 24 Теги