Лукашенку нема з ким домовлятися - експерт про можливість компромісу в Білорусі

На думку політолога, Світлана Тіхановська і інші кандидати в президенти уникають відповідальності

Лукашенку нема з ким домовлятися - експерт про можливість компромісу в Білорусі

Навіть якщо чинна білоруська влада вирішить йти на компроміси - вона не знайде, з ким можна домовлятися.

Таку думку в ефірі каналу "Україна 24" висловив експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

"З точки зору протестів і участі об'єднаного штабу існує криза з самого початку. Тіхановська не захотіла брати відповідальність за розвиток подій, вона дистанціювалася, інші політики зробили те ж саме. Протести де-факто йдуть проти Лукашенка, а не за когось. Протести хаотичні, тому що немає суб'єкта, який хоча б їх координував і виступав від їх імені. Якщо влада захоче йти на компроміс - просто немає суб'єкта, з яким можна розмовляти", - сказав експерт.

Читайте також: "Москва загралася": політолог щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

Тишкевич також пояснив, чому малоймовірний масовий перехід силовиків на бік протестуючих.

"Поставте себе на місце стандартного командира білоруського ОМОНу, припустимо, він говорить: "Так, я з народом, хочу перейти на ..." Питання: на чий бік? Чиї накази він повинен виконувати? Де суб'єкт переговорів? Теоретично таким суб'єктом могла б стати пані Тіхановська, людина, що має певну легітимність для організації процесу, вона від цього відмовляється. І інші кандидати, які могли б перехопити ініціативу, теж відмовляються", - сказав Тишкевич.

Читайте також: Це тільки початок — політолог про протести в Білорусі

Нагадаємо, експерт з питань національної безпеки, генерал-майор СБУ у відставці Василь Вовк в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в придушенні протестів у Білорусі не беруть участь російські силовики, оскільки президент Олександр Лукашенко накопичив достатньо сил для боротьби з протестуючими самостійно.

Джерело Україна 24 Теги