Іран відмовляється платити за збитий літак МАУ: юристка розповіла, що далі

Адвокатка з авіаційних справ розповіла, що може означати заява іранської влади

Іран відмовляється платити за збитий літак МАУ: юристка розповіла, що далі

Іран заявив, що не буде компенсувати авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" вартість літака, збитого в січні в Тегерані, тому що він був застрахований європейськими фірмами. Цю заяву прокоментувала адвокатка з авіаційних справ Ганна Цірат в ефірі каналу "Україна 24".

"Іранська сторона відмовилася виплачувати компенсацію перевізнику. Ми повинні розпочати з того, що перевізник не був власником літака, і страхові компанії виплачуватимуть відшкодування власнику літака. Можливо іранська влада мала на увазі саме це. 

Ми маємо розуміти, що цей інцидент розглядатиметься іранською стороною з політичної точки зору також. Вони його використовуватимуть для покращення свого політичного іміджу на (світовій – ред.) арені", — сказала вона. 

Читайте також: Є запитання щодо іранської ракетної установки — експерт про катастрофу літака МАУ

Популярні відео

Юристка нагадала схожий випадок зі світової практики.

"Відомий інцидент 1988 року, коли був збитий іранський літак. І дійсно компенсація американською стороною була сплачена лише після того, як сам Іран розпочав судовий процес в міжнародному суді справедливості. Думаю, що насамперед Іран керуватиметься отим своїм досвідом і братиме до уваги, чи була сплачена будь-яка компенсація за збитий літак власнику літака, якщо ним була іранська компанія", — сказала вона.

Раніше у МЗС розповіли про перемовини щодо збитого літака МАУ.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги