"Москва загралася": політолог щодо протестів у Білорусі

Експерт розповів, що в Білорусі перестало влаштовувати Росію

"Москва загралася": політолог щодо протестів у Білорусі

Протести у Білорусі після виборів президента можуть вплинути на ситуацію в Центральній Європі. Про це заявив політолог-міжнародник Дмитро Левусь в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Згоден, що це та подія, яка змінить Центральну Європу. Більше того, вплине і вже впливає на Росію. Тому що Москва загралася трохи. Тобто вони завжди розглядали Білорусь як свою вотчину, щобільше, впливали на неї. І Лукашенко завжди намагався лавірувати. Насправді Лукашенко все-таки, як і Путін, який намагається відновити великий Радянський Союз, намагається вибудувати свій маленький Радянський Союз", — сказав він. 

Читайте також: Це тільки початок — політолог про протести у Білорусі

Також експерт відповів на запитання, чи не став Лукашенко заручником концепту зберігання старого Радянського Союзу.

"Так, абсолютно. Підтвердженням цього є той момент, що коли почала звужуватися ресурсна база, коли Москва почала тиснути протягом останніх трьох-чотирьох років, Лукашенко змушений був звертатися час від часу до власне білоруської ідентичності, до спадку Великого князівства Литовського, до спадку Білоруської Народної Республіки. Тобто це той момент, який він перед тим 20 років знищував. І навіть у тих гомеопатичних дозах, в яких він це робив, – навіть це не влаштовувало Москву", — зазначив Левусь.

Читайте також: Тіхановська на таке не розраховувала — політтехнолог про протести у Білорусі

Популярні відео

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні результати показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом трохи більше ніж 80%. Проте опоненти звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

Теги