Тіхановська на таке не розраховувала — політтехнолог про протести в Білорусі

Юрій Подорожній розповів, про що говорить відео Тіхановської та що може зробити Україна

Тіхановська на таке не розраховувала — політтехнолог про протести в Білорусі

Суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тіхановська виїхала з країни до Литви та випустила відеозвернення. У ньому вона закликала білорусів припинити насилля. Як заява Тихановської вплине на протести та взагалі на ситуацію в Білорусі, розповів політтехнолог ГО "Український центр суспільного розвитку" Юрій Подорожній в ефірі каналу "Україна 24".

"Що стосується Тіхановської, вона на таку боротьбу і не розраховувала. І це було зрозуміло з її заяв, які лунали ще до того. Звичайно, зараз білоруси бояться подальшого розвитку подій, маю на увазі, щоб це не призвело до надтрагічних наслідків. Зрозуміло, що всередині країни де дуже серйозна боротьба за владу, і в першу чергу, Лукашенку треба вирішити питання не так зі своєю опозицією, своїми протестами, як з тим впливом і тим підігріванням ситуації в Білорусі збоку Росії", — сказав він.

Читайте також: Протести в Білорусі - журналіст назвав промах суперниці Лукашенка

Популярні відео

За словами експерта,  українська дипломатія мала б підключатись до розв'язання проблеми з підігріванням ситуації в Білорусі з боку Росії.

"Тут і Україна мала б сказати своє вагоме слово. Принаймні наша дипломатія мала б підключатись і допомагати Лукашенку хоч би з цього приводу. Стосовно ж протестів, ми маємо тримати кулаки та бути всім серцем з білорусами, які намагаються будувати в країні демократію, але водночас ми маємо розуміти, що задача у Білорусі сьогодні – зберегти свою власну незалежність", — сказав він.

Читайте також: У Білорусі озвучили "реальні цифри" підтримки Лукашенка на виборах

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом трохи більше ніж 80%. Опоненти Лукашенка звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

Джерело Україна 24 Теги