У Білорусі озвучили "реальні цифри" підтримки Лукашенка на виборах

Деякі голови виборчих комісій не пішли на повідку у ЦВК, розповів політолог Віталій Римашевський

У Білорусі озвучили "реальні цифри" підтримки Лукашенка на виборах

У Білорусі реальна підтримка на президентських виборах Олександра Лукашенка становить близько 30% замість офіційно оголошених 80%.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський політолог Віталій Римашевський.

"У Мінську є протоколи, де голови комісії не слухалися сліпо голову нашої ЦВК, там явку і кількість голосів разом зі спостерігачами порахували чесно. У Тіхановської від 60% до 70% голосів, за Лукашенка реально в Білорусі голосує близько 30%", - заявив Римашевський.

Читайте також: Протести в Білорусі - журналіст назвав промах суперниці Лукашенка

Популярні відео

Коментуючи дані, згідно з якими в посольстві Білорусі в Москві за Лукашенка проголосували в 1,5 разу більше людей, ніж за його суперницю Світлану Тіхановську, політолог заявив:

"Жодна розсудлива людина, що керується правилами логіки, в це повірити не може. Якщо така перемога у Лукашенка - логічним був би допуск незалежних спостерігачів і всередині Білорусі, і в посольствах, щоб вони переконалися і сказали всьому світу, що це так. Наприклад, у Бельгії нашого спостерігача просто не пустили на поріг посольства, пославшись на те, що, згідно з приписами, є вже п'ять незалежних спостерігачів. Все, що могли зробити - порахувати явку людей. Ну і ви бачите, що потім кількість протестувальників біля посольств досить велика".

Читайте також: Ексдепутат Держдуми пояснив, який сценарій потрібен Путіну в Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом майже 80%. Опоненти Лукашенка звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

Експертка-міжнародниця Олена Снігир в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що президент Білорусі Олександр Лукашенко буде відстоювати результати виборів, навіть якщо Захід не визнає його перемогу і введе санкції.

Джерело Україна 24 Теги