Чи визнають вибори на Заході: озвучено прогноз, що чекає на Лукашенка

Лукашенко може включити репресивну машину Білорусі на повну потужність

Чи визнають вибори на Заході: озвучено прогноз, що чекає на Лукашенка

Президент Білорусі Олександр Лукашенко буде відстоювати результати президентських виборів, навіть якщо Захід не визнає його перемогу і запровадить санкції. На опонентів білоруського лідера всередині країни чекають репресії.

Такий прогноз озвучила в ефірі телеканалу "Україна 24" експертка-міжнародниця Олена Снігир.

"Цілком можливо, що дійде до більшого міжнародного тиску і пакету санкцій. Все залежатиме і від подальших дій Лукашенка. Очевидно, що він не відмовиться від своєї задекларованої перемоги на виборах. Слід розуміти, що далі він може включити всю репресивну машину Білорусі на повну потужність. Наявні погрози з його боку вже пролунали", - заявила експертка.

Читайте також: "Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Популярні відео

На думку Снігир, багато буде залежати від наступних дій Лукашенка – наскільки він буде переслідувати протестуючих у Білорусі і своїх політичних опонентів.

"Якщо це буде жорстко, то санкційні заходи будуть застосовуватись. Очевидно, що ці вибори ніхто не визнає, але Лукашенку це особливо й не потрібно. Для нього зараз пріоритет номер один, ідея фікс - це збереження своєї одноосібної влади і можлива передача в майбутньому своєму сину, якому саме - він вибере", - зазначила вона.

Як зауважила міжнародниця, "велике питання, які важелі впливу мають європейські країни на Білорусь, і наскільки вони будуть їх застосовувати".

Читайте також: Результати виборів у Білорусі: експерт вказав на речі, що викликають недовіру

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом майже 80%. Опоненти Лукашенка звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

Голова білоруського громадського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" анонсував нові акції протесту 10 серпня.

Джерело Україна 24 Теги