"Білорусь сьогодні — це Україна 2001 року": експерт про протести

Експерт розповів, до чого може привести ескалація насильства під час протестів у Білорусі

"Білорусь сьогодні — це Україна 2001 року": експерт про протести

Ескалації протестів у Білорусі не буде. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" Богдан Петренко, заступник директора Інституту дослідження екстремізму.

"Влада з самого початку була готова до насильницького опору, а протестувальники не були до цього готові. У принципі, це нормальний розвиток подій, що протести повинні починатися з простих подій. Якщо протестувальники з самого початку почали використовувати відверто насильницькі дії, то вони відразу відкинули можливість приєднання до себе інших опозиційно налаштованих білорусів.

Якщо провести аналогію, то Білорусь сьогодні — це Україна 2001 року. Тобто коли була поширена акція "Україна без Кучми", вона закінчилася, коли проявилося насильство з боку окремих опозиціонерів. Провокація насильства завжди може зупинити акцію", — сказав він.

Читайте також: "Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Популярні відео

Експерт не виключає, що під час подій в Білорусі хтось спеціально провокував насильницькі дії.

"Таке могло бути, тому що білоруси — спокійне суспільство, яке не знає насильницьких акцій протесту. Якщо в таке суспільство закинути насильство, то відразу буде опір, і відразу Лукашенко може отримати ті відсотки, які йому зараз намалювали в ЦВК. Я не виключаю, що було багато провокаторів, і вони відкинули можливість помірного протесту. Крім того, мені дуже не сподобалася позиція Тіхановської, яка заявила, що не братиме участі в акціях протесту до офіційного оголошення результатів виборів", — сказав він.

На думку експерта, акції протесту ще триватимуть, але такої сили, як в день виборів, вони вже не досягнуть.

Читайте також: "Самі опозиціонери не очікували такого успіху": Кисельов про вибори в Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Вибори супроводжувалися великою кількістю акцій протесту проти чинного президента Олександра Лукашенка і сутичок з правоохоронцями.

Джерело Україна 24 Теги