"Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Експерт розповів, чи є майбутнє у протестів в Білорусі і який вибір має Лукашенко

"Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Про вибори в Білорусі та подальших вуличних протестах висловився політичний експерт Геннадій Дубов в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що протести вичерпали себе, тому що реально протистояти такому потужному силовому блоку, як у Білорусі, можливо тільки, якщо вийдуть сотні тисяч людей. Ми побачили тисячі, і вони не змогли протистояти правоохоронцям. По суті, можна констатувати вуличну перемогу Лукашенка", — сказав він.

Читайте також: "Самі опозиціонери не очікували такого успіху" — Кисельов про вибори в Білорусі

Популярні відео

Експерт назвав два шляхи, які далі стоятимуть перед Лукашенком.

"Перший — це реформувати політичну систему. Зокрема, наприклад, опозиція не має жодного місця в парламенті, хоча навіть за офіційними даними, має близько 20% підтримки. Тому що парламент обирається за мажоритарною системою, і, щоб перемогти, потрібно отримати більшість голосів на окремому окрузі, тому опозиція не може потрапити до нього. У зв'язку з цим можливий розвиток політичної системи за допомогою введення пропорційних механізмів, щоб давати можливість випускати пар і щоб всі верстви населення були представлені.

Другий варіант для Лукашенка —це союзна держава, про яку є договір з Російською Федерацією. Третього варіанту на сьогодні просто немає", — сказав він.

Читайте також: "Лукашенко піде": опозиціонер про ситуацію після виборів у Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Вибори супроводжувалися великою кількістю акцій протесту проти чинного президента Олександра Лукашенка і сутичок з правоохоронцями. За офіційними попередніми даними, чинний президент Олександр Лукашенко набрав трохи більше ніж 80% голосів.

Джерело Україна 24 Теги