"Самі опозиціонери не очікували такого успіху": Кисельов про вибори в Білорусі

Відомий журналіст розповів, від чого залежить подальший розвиток подій в Білорусі після виборів

"Самі опозиціонери не очікували такого успіху": Кисельов про вибори в Білорусі

Вибори в Білорусі, де, за попередніми офіційними даними, Лукашенко отримав близько 80%, прокоментував в ефірі "Україна 24" журналіст, телеведучий Євген Кисельов.

"Поки важко сказати, чим це закінчиться, але зрозуміло, що в Білорусі серйозна політична криза. Зрозуміло, що все це чиста фальсифікація. Про масштаби фальсифікації сказати складно. Але, звичайно, ніякі там не 80 % на 10, а зовсім інший розклад. Все тепер залежить від того, як білоруська опозиція вибудовуватиме подальшу тактику. Мені здається, самі опозиціонери навіть не очікували такого успіху", — сказав він.

Читайте також: Зіткнення після виборів у Білорусі: всі подробиці онлайн

Популярні відео

Кисельов зазначив, що в Білорусі є певний розкол у лавах "старих" і "нових" опозиціонерів.

"Я вважаю, що традиційні опозиціонери живуть в якомусь вигаданому ними світі. Адже це голосування протестне, люди голосували не за Тіхановську, а проти Лукашенка. У нас немає підстав говорити про те, скільки відсотків білорусів проголосувало проти чинного президента, але мені здається результат в 10% значний. І тим, хто не зумів домогтися таких результатів, прикро", — сказав журналіст.

Читайте також: "Йде лавина людей": Шушкевич про ситуацію в центрі Мінська після виборів

Кисельов назвав умову, за якої режим Лукашенка може закінчитися.

"Вчора поки ми бачили, що президент Лукашенко збирається грубою силою утримувати владу. Чи вдасться йому це, залежить від того, чи буде він користуватися повною підтримкою свого оточення і насамперед силових відомств. Якщо силовики відчують, що у Лукашенка немає достатньої суспільної підтримки, вони здригнуться. Це закон природи. Як тільки тиран втрачає підтримку більшої частини населення, він втрачає і підтримку тих, на кого спирається в першу чергу", — сказав він.

Читайте також: Результати виборів у Білорусі: експерт вказав на речі, що викликають недовіру

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які супроводжувалися великою кількістю акцій протесту проти чинного президента Олександра Лукашенка і сутичок з правоохоронцями.

Джерело Україна 24 Теги