У Лукашенка закінчився запас міцності: експерт про три головні моменти виборів у Білорусі

Політолог розповів, чим відрізняються вибори президента Білорусі від попередніх

У Лукашенка закінчився запас міцності: експерт про три головні моменти виборів у Білорусі

У Білорусі, де 9 серпня пройшли вибори президента, відбуваються три паралельні процеси, за якими треба уважно слідкувати. Про це розповів директор центру "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Перший процес – це спроба Лукашенка продовжити своє панування. І мені здається, що він не досидить до кінця свого терміну. Він уже набрид усім: Заходу, Росії, своєму народу. У нього закінчився електоральний запас міцності. 

Другий процес – у Білорусі триває дуже агресивна війна Росії проти Білорусі. Росія 24 роки фінансувала маріонетковий режим Лукашенка, який в обмін на суверенітет, національну ідентичність отримував дешеві енергоресурси та можливість авторитарно правити країною – Лукашенко вже і Росію втомив. Росія вважає, що забагато заплатила Білорусі, і хоче, щоб та стала її частиною", — сказав він.

Читайте також: Вибори в Білорусі - марафон онлайн

Популярні відео

Також експерт вказав на те, що в Білорусі дуже піднялися патріотичні настрої. 

"Третій сценарій – в Білорусі, попри те, що там радянський прапор і державна мова російська, нізвідки відродилася білоруська нація. Люди виходять з біло-червоно-білими прапорами, а діти починають розмовляти мовою, якої їх не вчать у школі. 

Ці три фактори тепер зіткнулись на виборах у Білорусі. Оце буде змагання, яке ми побачимо найближчими днями в Білорусі", — сказав він.

Читайте також: "У Лукашенка розв'язуються руки": політолог назвав найважливіші дні для Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися чергові, шості вибори президента країни. За пост очільника держави боролися 5 кандидатів, в тому числі чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Джерело Україна 24 Теги