"Білорусам не заздрю": політолог розповів, чого хоче Росія

Експерт розповів, чого побоюється Лукашенко на виборах президента Білорусі

"Білорусам не заздрю": політолог розповів, чого хоче Росія

У Білорусі є два варіанти розвитку подій в зв'язку з президентськими виборами, обидва негативні. Про це заявив політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24".

"Я білорусам не заздрю, тому що у них на сьогодні стоїть вибір між прорадянським авторитаризмом та проросійською опозицією, проросійським хаосом. Місця для демократичної Білорусі на цих виборах немає. І само собою Лукашенко дуже боїться революційних подій. Через це з одного боку ми бачимо жорсткі заходи стосовно опозиції та недопуск до чесного підрахунку виборів тощо", — сказав він.

Читайте також: Протести неминучі, але є питання — експерт про наслідки виборів у Білорусі

Популярні відео

Читайте також: Вибори в Білорусі - марафон онлайн

За словами експерта, з іншого боку Лукашенко боїться того, що може бути спровоковане кровопролиття.

"Найбільше у дестабілізації ситуації зацікавлена Росія, причому неважливо, чи це буде повне знесення режиму Лукашенка і хаотизація Білорусі в найгірших картинках пропаганди, а потім аншлюс, завершуючи більш м’якими сценаріями, коли просто Лукашенко стає дуже слабким, слабшим на наступний термін. Тим паче, якщо буде кровопролиття, то це закриє для нього шлях і можливість потискання руки із західними суспільствами, які будуть вимушені реагувати на утиски стосовно опозиції, на можливості задіяння силових методів розгону тощо. Тобто у нього залишаються двері виключно до Росії. Хто виграє від цього – Росія", — сказав він. 

Нагадаємо, раніше українська психологиня проаналізувала поведінку президента Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги