Справа рейсу MH-17: головний обвинувач пішов у відставку

Фред Вестербеке відповідав, серед іншого, за кримінальне розслідування збиття літака рейсу MH17 на Донбасі та інші справи щодо тероризму та організованої злочинності

Справа рейсу MH-17: головний обвинувач пішов у відставку

Головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який, зокрема, займався розслідуванням справи МН17, з 1 квітня 2020 року йде з цієї посади.

Натомість він очолить поліцію Роттердама, повідомляє місцева преса.

На посаді генпрокурора Вестербеке був з 2014 року. Він відповідав, серед іншого, за кримінальне розслідування збиття літака рейсу MH17 на Донбасі та інші справи щодо тероризму та організованої злочинності.

Він зазначив, що дуже мотивований, щоб взяти на себе зобов'язання в поліції Роттердама.

Також Вестербеке за ініціативою родичів загиблих у катастрофі MH17 було вручено нагороду за роботу у справі розслідування про збиття літака. Зокрема, він отримав Орден Оранських-Нассау – це орден Нідерландів, який вручається за особливі заслуги перед державою.

Нагадаємо, рейс МН17, збитий 17 липня 2014 року, здійснював переліт за маршрутом з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія). Він впав в районі Тореза Донецької області. На борту перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

На місці падіння була організована пошукова операція, проте бойовики "Донецької народної республіки" оточили епіцентр події і не допускали до нього рятувальників і представників міжнародних організацій, неодноразово погрожуючи їм.

Крім того, бойовиками були захоплені бортові самописці літака, пізніше передані Малайзії, яка потім передала їх Нідерландам.

Теги