Причина в українцях - ексголова СБУ пояснив протести в Росії

Ігор Смешко згадав історичну область Зелений Клин

Причина в українцях - ексголова СБУ пояснив протести в Росії

У російському Хабаровську тривають масові протести, що почалися 11 липня. Ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко в ефірі каналу "Україна 24" припустив, чому протестний рух здобув масовість саме на Далекому Сході.

"Чому це відбувається на Далекому Сході? У 1917-1922 роках саме на цих землях існувала українська республіка Зелений Клин, Хабаровськ і Владивосток входили туди. Не забувайте, що коли почалася еміграція після приєднання Далекого Сходу до Російської імперії, українців через Одесу пароплави переправляли туди десятками тисяч", - сказав ексголова СБУ.

Читайте також: Попереду точка неповернення – експерт про відносини Росії та Білорусі

Популярні відео

За словами Смешка, саме наявність українців стала основою для протестів.

"Фактично 30%, іноді до 45% колонізаторів, які приїхали туди, були етнічними українцями. У Колчака були українські кавалерійські полки. Там фактично давня основа демократичних настроїв вільних хліборобів, які їхали туди за землею. Це природні процеси", - сказав Смешко.

Читайте також: Росія доведена до відчаю — ексміністр про поворот у справі MH17

Нагадаємо, протести в Хабаровську проходять на підтримку колишнього губернатора Сергія Фургала, який був затриманий 9 липня. Його звинуватили в організації вбивств і замахів на підприємців в 2004-2005 роках, після чого відправили до Москви і заарештували. Фургал очолював регіон з осені 2018 року.

Джерело Україна 24 Теги