Трагедія в Бейруті - юрист пояснив, хто відповість за жертви та руйнування

Експерт прокоментував можливу причетність до трагедії російського судновласника

Трагедія в Бейруті - юрист пояснив, хто відповість за жертви та руйнування

За вибухи в столиці Лівану Бейруті відповідатимуть працівники морського порту, які порушили умови зберігання на складі вибухових речовин. Російського судновласника, який доставив у порт небезпечний вантаж, до відповідальності не притягнуть.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" адвокат з морського права Сергій Неділько.

Читайте також: Вибухи в Бейруті: нові подробиці про жертви і потерпілих

Юрист нагадав, що проблема з російським судном в порту Бейрута почалася ще з 2013 року:

"У вересні 2013 року це судно вийшло з грузинського порту Батумі і прямувало в один із портів Мозамбіку. На шляху проходження судно зайшло у порт Лівану. У зв'язку з неналежним немореходним технічним станом цього судна місцева влада не випустила судно з порту. З кінця 2013 - початку 2014 року судно перебувало в порту Бейрута. Першими, хто висунув вимоги до судна, були моряки, перед якими була велика сума заборгованості. За їх вимогами це судно було заарештоване вперше. Надалі інші кредитори звернулися з вимогами до цього судна, і крім арешту за вимогами моряків були накладені інші арешти".

Популярні відео

Неділько зазначив, що в 2014 році судновласник фактично кинув судно. Фрахтувальник, чий вантаж був на борту, також втратив інтерес до цього вантажу. Після цього були зроблені юридичні дії щодо судна і вантажу на борту, спрямовані на те, щоб конфіскувати цей вантаж і погасити заборгованість перед кредиторами.

"У рамках цієї процедури ті самі злощасні 2750 тонн нітрату амонію були вивантажені з судна і розміщені на складі порту. Розслідування покаже, але, вочевидь, через неналежне зберігання вантажу на складі сталася ця трагедія..." - зазначив він.

Адвокат вважає, що підстав для висунення претензій судновласнику, громадянину Російської Федерації, практично немає.

"Напевно на сьогодні є рішення ліванських судів про стягнення грошових коштів, про звернення стягнення на судно, звернення стягнення на цей вантаж. Тому формально юридично до судновласника питання в найостаннішу чергу. Насамперед, питання до належного зберігання на терміналі, оператора або власника терміналу... Необхідно розслідувати в цьому напрямку і притягати винних осіб, які допустили такий стан складу і невиконання належним чином приписів уповноважених органів", - заявив Неділько.

Читайте також: Будинки в руїнах, лікарні переповнені - очевидиця про вибух у Бейруті

Як повідомляв телеканал "Україна 24", в результаті вибуху в Бейруті станом на 5 серпня понад 100 загиблих і 4000 потерпілих, вибухом знесло порт і кілька кварталів. За однією з версій, вибухнули склади з вибухівкою.

Політичний експерт Тарас Семенюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що вибухи в Бейруті матимуть негативні наслідки для України.

Джерело Україна 24 Теги