Потужний вибух у столиці Лівану - експерт пояснив наслідки

Ситуація в Лівані сьогодні вельми нестабільна

Потужний вибух у столиці Лівану - експерт пояснив наслідки

Потужний вибух у столиці Лівану Бейруті, який пролунав 4 серпня, може стати причиною серйозної дестабілізації на Близькому Сході, якщо виявиться, що його причиною став теракт.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

"Я не тільки почитав пресу, я поспілкувався з ліванцями, які тут живуть, зателефонував знайомим, які перебувають у Лівані, в Бейруті зокрема. Поки незрозуміла причина вибуху. На відео видно було, що пожежа була, і під час пожежі стався якийсь вибух, можливо, на складі", - зазначив міжнародник.

Популярні відео

За його словами, якщо вибух пов'язаний з терактом, тоді неминуча політична дестабілізація.

"На сьогодні будь-яка людина, котра слідкує за ситуацією на Близькому Сході, знає, що останні пів року зовнішні гравці - США, Ізраїль, Франція, Іран - намагаються впливати на політичну ситуацію в Лівані. Ситуація дуже нестабільна як з політичної, так і з військово-політичної точки зору", - зазначив експерт.

Фото: Reuters

Як уточнив Бузаров, якщо це недбалість, а не теракт, "тоді потрібно займатися іншої якості розслідуванням, не політизувати людську халатність ".

"Зараз почнеться серйозна політизація цього процесу. Почнуть звинувачувати владу, а влада в дуже поганому стані з точки зору політичного рейтингу. Ліван сьогодні перебуває на межі політичного і економічного колапсу. По суті, йде дуже серйозне протистояння Хезболли та Ірану проти сунітських і християнських угруповань, які підтримують США. Потрібно враховувати, що напередодні виборів у США фактор Близького Сходу, фактор Ізраїлю буде дуже важливий. Хезболла є давнім противником Ізраїлю", - пояснив він.

Як повідомляв телеканал "Україна 24", в результаті вибуху в Бейруті станом на 22.45 вівторка більше 50 загиблих і 2750 постраждалих, вибухом знесло порт і кілька кварталів. За однією з версій, вибухнули склади з вибухівкою.

Нагадаємо, раніше психологиня Євгенія Ігрунова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що в Україні можуть почастішати випадки терактів

Джерело Україна 24 Теги