Путін вибирає вигідний варіант поглинання Білорусі — Піонтковський

Політолог розповів, чого чекають у Росії від Олександра Лукашенка вже 25 років

Путін вибирає вигідний варіант поглинання Білорусі — Піонтковський

У Росії з 1996 року чекали, що Лукашенко погодиться на приєднання Білорусі. Про це заявив російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Мета Путіна, та не тільки Путіна, а й всієї російської еліти протягом останніх 25 років, — це поглинання Білорусі. Це не з Путіна почалося... на це розраховувала і єльцинська адміністрація, коли в 1996 році вони допомогли Лукашенку здійснити державний переворот. Вони були впевнені, і він їм обіцяв, що вступить до Російської Федерації. Це дуже надихало російську політичну еліту. Але Лукашенко не збирався змінювати своє призначення диктатора на секретаря мінського обкому. Це викликало надзвичайне роздратування у Москві, тиск зростав і досяг піку в останні місяці", — розповів він.

Читайте також: "Лукашенко втратив зв'язок з реальністю": політик про вибори у Білорусі

Популярні відео

Політолог розповів, як будувалися відносини між Путіним і Лукашенком.

"Путін у неприпустимо різкій формі вимагав створення наднаціональних органів у майбутній державі. Лукашенку обіцяв пост спікера в об'єднаному парламенті, але він відмовився, як і відмовлявся 25 років. Не тому, що він великий білоруський патріот, а тому, що не хотів втрачати особистої влади. Зараз ці відносини досягли межі жорстокості. На політичних шоу, здавалося б, інтелігентні люди говорять у термінах "западло", "не за поняттями", ну це звичайна мова між диктаторами", — сказав він.

Читайте також: Росії потрібен слабкий Лукашенко: експерт про вибори у Білорусі

Наразі, за словами Піонтковського, Путін вибирає, який варіант поглинання Білорусі буде більш вигідним для нього.

"Путін усуватиме Лукашенка будь-якими способами. Зараз він зважує, який із варіантів поглинання Білорусі більш вигідний йому: прихід слабкого Лукашенка, якого потім можна дотиснути, чи прихід недосвідченої опозиції, яка хоче поліпшити відносини з Росією, правильніше, з путінським режимом. Поліпшення для Путіна може бути тільки одне - згода на відмову від суверенітету Білорусі", — розповів експерт.

Раніше екскандидат у президенти Білорусі розповів, що зняті з виборів кандидати об'єдналися проти Олександра Лукашенка.

 
Джерело Україна 24 Теги