Катастрофа літака Качинського - у Польщі повідомили нові деталі

Польський журналіст прокоментував гучну заяву

Катастрофа літака Качинського - у Польщі повідомили нові деталі

У 2010 році в Росії розбився літак з польською делегацією, до якої входили найвищі чиновники держави, в тому числі президент Лех Качинський. Всі 96 осіб, які перебували на борту, загинули. Комісія, що проводила повторне  розслідування, і яку очолював радикальний політик Антоній Мацеревіч, зробила в Сеймі гучну заяву про те, що причиною трагедії стали два вибухи, і що це спланована диверсія.

Польський журналіст Михайло Потоцький в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував результати розслідування.

"Всі знають, що пана Мацеревіча, який є главою так званої комісії, серйозно сприймати не варто. Він говорить про те, що там були бомби, вже 10 років, ніяких доказів він не надав, щороку каже, що ще трохи, і звіт буде, а його немає. Це просто політична гра політичного аутсайдера", - сказав Потоцький.

Читайте також: Остання спроба домовитися - політолог про переговори України з Іраном

Популярні відео

За словами журналіста, за кордоном на подібні заяви звертають увагу ті, хто "не сильно розбирається у внутрішній боротьбі в Польщі", а сама комісія не є офіційною.

"Ця комісія не є офіційною парламентською комісією, яка має компетенцію для розслідування. Звіт офіційної комісії вже кілька років тому був оприлюднений, там не було ніяких доказів про бомби. Але деяка частина польського електорату, 10-15%, в це вірить. Якийсь міжнародний ефект це не матиме", - сказав Потоцький.

Читайте також: Пояснення для дошкільнят: експерт про нову іранську версію катастрофи літака МАУ

Літак Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку. У звіті комісії основною причиною трагедії названі помилки пілотів, проте не виключалася провина російської сторони.

Джерело Україна 24 Теги