Затримання "вагнерівців": у Білорусі розповіли, що задумав Лукашенко

Лукашенко спробує повісити на "вагнерівців" диверсії, вважає білоруський політик

Затримання "вагнерівців": у Білорусі розповіли, що задумав Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко використає затримання російських найманців з ПВК "Вагнер" для нагнітання паніки перед виборами, проте на реальне загострення відносин з Росією не наважиться.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" голова білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич.

"Я думаю, у цій справі Олександр Лукашенко спиратиметься на думку, яку він отримає з Кремля. Навряд чи він захоче загострювати ситуацію, тому що вона й так загострилася. Хоча російська сторона поки демонструє нейтральне ставлення і заявляє, що так, дійсно ці люди могли перебувати на території Білорусі, але вони слідували транзитом до третьої країни. Втім, очевидно, що це їхні люди, і за них Олександру Лукашенку доведеться відповісти, якщо щось відбуватиметься, неузгоджене з Кремлем", - сказав Губаревич.

Читайте також: Приниження для Путіна - у Білорусі прокоментували затримання "вагнерівців"

Популярні відео

За його словами, Лукашенко не очікував такого підступу від "союзника", хоча їхні відносини вже давно прохолодні.

"Але, найімовірніше, це нагнітання атмосфери перед виборами. Згадаймо інші політичні кампанії або кризи, навіть недавні - 2017 рік, масові виступи у Білорусі. Там також було виявлено джип з бойовиками, які проривалися через кордон Білорусі з боку України з тротилом, боєприпасами. Через пару місяців цей джип "випарувався" і більше ніде не фігурував", - нагадав білоруський політик.

Губаревич припустив, що Лукашенко спробує повісити на "вагнерівців" диверсії напередодні дня виборів, "хоча в завдання цієї групи таке не входило".

Читайте також: Затримання "вагнерівців" у Білорусі: ексголова СБУ назвав плюс для України

Нагадаємо, влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу "Україна 24" не виключив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко видасть Україні затриманих "вагнерівців", якщо у них виявлять українське громадянство.

 
Джерело Україна 24 Теги