Може здійснитися мрія Путіна: політолог про російські провокації в Білорусі

Петро Охотин розповів, чим для Росії вигідна дестабілізація ситуації в Білорусі перед виборами

Може здійснитися мрія Путіна: політолог про російські провокації в Білорусі

Що може стояти за затриманням 29 липня представників російської приватної військової компанії "Вагнер", розповів політолог Петро Охотин в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, є всі підстави вважати, що представники приватної військової компанії "Вагнер" могли бути в Білорусі. Дестабілізація там зараз вигідна Російській Федерації, і вже неодноразово Кремль намагався розхитати ситуацію. Можна згадати, як депортували з Білорусі російського посла Бабича близько року тому за підозрою в тому, що він намагається зазіхати на суверенітет Білорусі.

Якщо в країні відбувається дестабілізація і Лукашенко знову отримує образ диктатора, РФ фактично отримує свого роду монополію на представлення думки Митного союзу, тобто Білорусі та Російської Федерації, і може здійснити давню мрію Володимира Путіна про об'єднання двох держав", — сказав він.

Читайте також Приниження для Путіна — в Білорусі прокоментували затримання "вагнерівців"

Також політолог пояснив, чому вигідно дестабілізувати ситуацію саме зараз, напередодні виборів президента Білорусі.

"Революції та перевороти зручніше робити під час виборів, тому що саме тоді за допомогою екзит-полів, соціології й так далі можна просто встановити свою владу, мотивуючи це тим, що організовані групи захищають нібито реальні результати волевиявлення.

Знову-таки, вибори — це ахіллесова п'ята Олександра Лукашенка. Ми знаємо, що опозиції в Білорусі як такої немає, і зрозуміло, що легітимність виборів в Білорусі завжди була під питанням. Якщо з'являться організовані групи, які можуть протестувати, то центральна влада в Мінську похитнулася б", — сказав він.

Популярні відео

Раніше експерт розповів, у яких країн можуть бути питання до затриманих у Білорусі росіян.

Джерело Україна 24 Теги