Схоже на спектакль - в Росії пояснили затримання "вагнерівців" у Білорусі

Лукашенко дуже міцно тримається за владу, зазначив російський політолог

Схоже на спектакль - в Росії пояснили затримання "вагнерівців" у Білорусі

Скандал із затриманням у Білорусі російських найманців з приватної військової компанії "Вагнер" міг інсценувати білоруський президент Олександр Лукашенко заради перемоги на виборах.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" російський політолог Дмитро Орєшкін.

"Це дуже схоже на спектакль. Ви знаєте, у Лукашенка погані справи перед виборами. І у нього є "вилка", висловлюючись мовою шахів, і у білоруського виборця "вилка". З одного боку, Лукашенко всім набрид, він створив з Білорусі країну з дуже слабкою економікою і соціальними програмами. Йому пора б піти, він цього не хоче. З іншого боку, є Москва, яка сильно хотіла б інкорпорувати Білорусь до складу єдиної держави, щоб своїм виборцям показати розширення "русского міра", чим так сильно захоплений Путін" , - розповів Орєшкін.

Читайте також: Люди втомилися боятися Лукашенка - активіст назвав несподівану причину

Популярні відео

Політолог також зазначив, що Москва "розігрувала електоральний сценарій" в Білорусі з висуванням на посаду президента представника структур "Газпрому" Віктора Бабарика (заарештований білоруською владою за низкою корупційних звинувачень - ред.).

"Думаю, Лукашенко всіма кінцівками дуже міцно тримається за свою владу. Тому для нього історія з "вагнерівськими джентльменами" теж дуже доречна, тому що він не може показати успіхів ні в економіці, ні в соціальній політиці, але, безумовно, може показати виборцям успіх у формуванні національної держави", - пояснив він.

Читайте також: "Таке відбувається вперше": білоруський опозиціонер розповів про проблему Лукашенка

Нагадаємо, що влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зібрав термінову нараду Ради безпеки і вимагав пояснень від Росії.

Російська сторона свою причетність до скандалу заперечує.

Джерело Україна 24 Теги