"Іран водить Україну за ніс": політолог про ситуацію із загибеллю літака МАУ

Політолог-міжнародник підкреслив, що "Україні потрібно зберегти обличчя" на переговорах щодо компенсації

"Іран водить Україну за ніс": політолог про ситуацію із загибеллю літака МАУ

29-30 липня в Україну прибуде делегація з Ірану для проведення консультацій про виділення компенсації родичам загиблих з літака МАУ, який був збитий іранською стороною 8 січня. Інформацію про це озвучив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Політолог-міжнародник Дмитро Левус в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував майбутній візит.

"Спиратися українська сторона буде на те, що загинули громадяни кількох країн. Іран намагається водити України за ніс, будуть говорити про фактор людської помилки, що це несистемний злочин, тому так і потрібно ставитися. Відповідно, суми компенсації будуть знижуватися, і Україна повинна буде це визнати. Але це не злочин окремої людини, пуск ракети - це не випадковість, стрілянина була на поразку", - сказав політолог.

Популярні відео

Читайте також: Пояснення для дошкільнят: експерт про нову іранську версію катастрофи літака МАУ

Україні "потрібно зберегти своє обличчя", вважає Левус.

"Позиція України слабка, тому що ми не країна першого світу і довгий час тягнули, щоб назвати речі своїми іменами. Але це не означає, що щось змінилося. Потрібно зберегти своє обличчя, мова про те, що якщо буде визнано, що це системний злочин і помилка, то погіршиться міжнародний імідж Ірану, який і так досить низький. Другий момент - у Ірану буде можливість виглядати в світі так, ніби він вбудований в нормальну систему безпеки авіації, а це не так", - сказав експерт.

Левус вважає, що одним візитом обговорення компенсацій родичам не обмежиться.

"У нас мало дипломатичних ресурсів і грошових для оплати адвокатів, але є можливість координації з боку інших країн, громадяни яких загинули. Залучення дипломатичних важелів, інших непрямих каналів впливу, в першу чергу дипломатичний тиск і публічна підтримка України - все це поки працює. Однак думаю, що одного візиту буде не достатньо з урахуванням позиції іранської сторони, яка хоче обдурити Україну, тут поки немає оптимізму", - сказав Левус.

Читайте також: Східна хитрість - юрист пояснив, чому Іран не хоче платити за збитий літак

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги