Чекати прориву зарано — ексміністр про новий міжнародний союз з Україною

Ексглава МЗС розповів, що може змінити новий формат відносин України з Литвою і Польщею

Чекати прориву зарано — ексміністр про новий міжнародний союз з Україною

Польща, Литва та Україна заснували формат співпраці "Люблінський трикутник", повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Також він зазначив, що наступна зустріч представників країн відбудеться у Києві. Цю новину прокоментував ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я вважаю, що потрібно користуватися будь-якими майданчиками для того, щоб доносити до наших партнерів позицію України. У цьому контексті будь-яка ініціатива заслуговує на позитивну оцінку. Але очікувати, що саме від такої конфігурації ми можемо розраховувати отримати якісь значущі речі, мені здається, передчасно", — сказав він.

Читайте також: "Вони ж дуже горді": дипломат про заяви спікера Путіна

"Річ у тому, що саме в цьому трикутнику, хоча він був не формалізований, відбувалися найвідвертіші розмови до цього. І Литва, і Польща традиційно підтримували Україну при різних президентах і за різних обставин. Вони завжди виступали за зміцнення української державності, і Польща тривалий час, за що ми їй вдячні, була адвокатом України в просуванні наших інтеграційних прагнень.

З одного боку - добре, що ми маємо формальну структуру для продовження цих дискусій. Але в цьому випадку в цьому клубі трьох джентльменів просто прибили вивіску. Водночас структурованість зустрічей завжди допомагає в плануванні та просуванні ініціатив", — сказав він.

Популярні відео

Ексміністр назвав одне слабке місце в ініціативі щодо створення нового союзу.

"У чому може бути єдине питання? Раніше у нас був майданчик регулярного або як мінімум періодичного діалогу — Вишеградська група плюс Україна. Це трохи інший формат, і з одним з його членів у нас останнім часом є проблеми — це Угорщина. Напевно, для того, щоб не зациклюватися на більш проблемних питаннях, вирішили перейти до більш активної взаємодії з тими, проблеми з ким не настільки гострі", — сказав Грищенко.

Читайте також: Термоядерні санкції проти Росії: банкір розповів, що чекає Москву

28 липня міністри закордонних справ України, Польщі та Литовської Республіки заявили про створення «Люблінського трикутника» - тристоронньої платформи для політичного, економічного і соціального співробітництва між країнами.

Зазначається, що сторони організують консультації на рівні керівництв МЗС своїх країн і створять у міністерствах закордонних справ посади представників з питань співробітництва у рамках "Люблінського трикутника". Вони  проводитимуть регулярні зустрічі, зокрема на полях багатосторонніх заходів.

Джерело Україна 24 Теги