"Вони ж дуже горді": дипломат про заяви спікера Путіна

Ексглава МЗС розповів, чому Росія не хоче повертатися у "Велику сімку" та чи прийняли б її

"Вони ж дуже горді": дипломат про заяви спікера Путіна

Росія не планує повертатися у "Велику сімку", її влаштовує і G20 - зазначив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Цю заяву прокоментував ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Це мені нагадує старий анекдот — "Ні, це не він мене кинув, я сама пішла". Ось у такій парадигмі російська ментальність влаштована. Вони дуже горді, їм важко сказати собі — ми такі, тому нас і кинули. Тому Пєскову не залишається нічого іншого, як сказати: ну що ж, нам ваша G7 не потрібна. Це я кажу не тому, що Росія може обійтися без G7, а тому, що ситуація безвихідна", — сказав він.

Читайте також: Путін послав Зеленському сигнал щодо Донбасу — політолог про заяву Кремля

Популярні відео

Огризко нагадав, як Росія раділа запрошенню президента США.

"Я думаю, що ви згадаєте, як росіяни наполегливо працювали, щоб Трамп запросив президента Росії на зустріч "сімки" у США. І також ви пам'ятаєте, що європейські партнери чітко і ясно сказали "Ні". Поки Росія поводиться як порушник міжнародного права, поки Крим окупований, а на Донбасі війна, Росія повертатися не буде", — сказав він.

Читайте також: Росія може влаштувати провокацію проти України — Ляшко назвав причину

Ексміністр розповів, чому члени "Великої сімки" не хочуть повернення Росії.

"Звичайно, ні, інакше вони самі підпишуться на те, що у XXI столітті можна нахабно, брутально, порушуючи всі норми міжнародного права, змінювати кордони. Це ящик Пандори, і будь-який тверезомислячий політик, якщо він думає про безпеку, ніколи під таким не підпишеться. А запрошення Росії в G7 означатиме саме це. Тобто їй тоді фактично пробачать і анексію Криму, і війну на Донбасі. А якщо так, то чому б не захопити, умовно, Нарву (місто в Естонії - ред.), почати провокації з Польщею або іншою країною ЄС. Для європейських політиків це табу", — сказав він.

Раніше експерт розповідав, чи можуть відключити Росію від системи SWIFT у рамках посилення санкцій.

Джерело Україна 24 Теги