Не виключають підпал: подробиці пожежі в одному з найбільших соборів Франції

На місце інциденту виїхали перші особи Франції

Не виключають підпал: подробиці пожежі в одному з найбільших соборів Франції

У французькому Нанті 18 липня сталася масштабна пожежа в одній з найбільших і найвідоміших церков країни – соборі Петра і Павла, побудованому в XV сторіччі.

Політичний експерт Андрій Шкіль, який проживає у Франції, в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів подробиці інциденту. За його словами, французька влада серед можливих причин пожежі не виключає підпал.

Експерт зазначив, що собор є перлиною французького архітектурного мистецтва і дуже важливою історичною спорудою для Франції.

"Зараз туди виїхав міністр внутрішніх справ, прем'єр-міністр пообіцяв виїхати... За останньою інформацією, вогонь не просто локалізований - він зник, його не бачать спостерігачі. Але це ще не означає, що пожежу лыквыдовано і можна ставити крапку в цій історії", - розповів він.

Популярні відео

Читайте також

Шкіль нагадав, що випадки пожеж у соборах Франції траплялися і раніше, проте, за його словами, раніше "ці пожежі не були настільки катастрофічними, настільки нищівними".

"Звісно, свою роль зіграв карантин. Під час карантину пожежники не заходили туди і не перевіряли стан справ, коли не можна було пересуватися містом… З іншого боку, ми чули заяву прокурора Нанту, який каже, що першою можливою причиною, яка розслідується, є підпал", - зазначив він.

Експерт нагадав, що рік тому собор Паризької Богоматері також загорівся через підпал, проте цей підпал стався несвідомо – через коротке замикання електричних приладів, які були залишені реставраторами на місці роботи.

Нантський собор є одним з найвищих в Європі - його висота сягає 63 метрів, він на 6 метрів нижче собору Паризької Богоматері, який згорів рік тому. У 1972 році храм у Нанті вже горів, через що його довелося закрити на три роки на ремонт.

До ліквідації масштабної пожежі було залучено десятки рятувальників та одиниць техніки. Про можливі людські жертви поки не повідомляється.

Джерело Україна 24 Теги