Суди щодо MH17 триватимуть кілька років — в МЗС назвали терміни

Заступник міністра закордонних справ розповів, як просувається слідство щодо малайзійського "Боїнга"

У справі збитого малайзійського "Боїнга" в міжнародних судах триває три розслідування. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, коментуючи шосту річницю авіакатастрофи MH17.

"Ми працюємо для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності всіх винних у трагедії. Розслідування йде в декількох треках. Найперше — кримінальне розслідування. Цей трек стосується тільки перших чотирьох підозрюваних. Слідство триває. Прокурори слідства міжнародної слідчої групи щодня шукають нові докази та підозрюваних. Ми сподіваємося, що всі винні будуть виявлені", — сказав він.

Заступник міністра розповів, які ще є розслідування, пов'язані з авіакатастрофою.

"Другий напрямок — це справа України в Міжнародному суді ООН проти Російської Федерації. Це стосується порушення Росією двох міжнародних конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму та про недопущення всіх форм расової дискримінації.

І третє - днями королівство Нідерланди подало позов до ЄСПЛ проти Росії. Найближчими днями українська сторона отримає доступ до матеріалів, і з того часу ми уважно разом з Міністерством юстиції та юридичними радниками ухвалимо рішення про подальші кроки української сторони у вигляді приєднання або неприєднання до позову нідерландської сторони", — сказав Єнін.

Популярні відео

Також заступник міністра розповів, скільки ще можуть тривати суди у справі MH-17.

"Всіх цікавить тривалість судового розгляду. Ми знаємо, що міждержавний процес зазвичай триває довше, ніж національний. Звичайно, важко передбачити точно, але ми розраховуємо, що всі згадані процеси триватимуть кілька років. Наприклад, судді першої інстанції окружного суду Гааги оцінили, що цей процес триватиме 2-3 роки. Але не можна виключати, що знадобиться більше часу ", - сказав Єнін.

Раніше політолог Сергій Таран в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як Росія затягує розгляд справи MH17.

Джерело Україна 24 Теги