"Вірменія влаштувала провокацію": азербайджанський політолог пояснив бої на кордоні

Азербайджанський політолог розповів про причини відновлення конфлікту

"Вірменія влаштувала провокацію": азербайджанський політолог пояснив бої на кордоні

14 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану відновилася стрілянина, конфлікт триває кілька днів. Азербайджанський політолог Алі Гаджизаде в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував ситуацію.

"У квітні 2016 року почалися серйозні зіткнення між азербайджанськими та вірменськими військами, все це відбувалося на лінії зіткнення в Карабасі, тобто на території Азербайджану. Цього разу перестрілки відбуваються на державному кордоні Азербайджану та Вірменії. Все почалося з артилерійського обстрілу, на тій ділянці нема азербайджанської армії, там стоять прикордонні війська, і якби Азербайджан планував якісь військові дії, було б резонно звільнити наші окуповані території, а не захоплювати територію Вірменії, до якої у нас немає ніяких претензій", - сказав політолог.

Популярні відео

Читайте також

На думку Гаджизаде, Вірменія спеціально влаштувала військову провокацію.

"Вірменія, влаштовуючи провокацію, намагається залучити допомогу ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку - ред.). У чинної вірменської влади, у пана Пашиняна (прем'єр-міністр Вірменії - ред.) є внутрішні проблеми, пов'язані з пандемією, з політичним процесом, який він почав, - позбавлення від карабахського клану. Карабахський клан зміг сколотити величезні капітали і взяти все під контроль. Зараз Пашинян хоче замінити карабахський клан своїми людьми, але карабахська карта в Вірменії дуже важлива, всі президенти Вірменії прийшли до влади на хвилі карабахського конфлікту.

Пашинян рік тому заявив, що "всіх територій Азербайджану, які ми окупували, недостатньо, за потреби ми окупуємо ще". Ніхто раніше не дозволяв собі робити такі заяви", - сказав Гаджизаде.

12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван - азербайджанську в перетині кордону. Підтверджено загибель 13 військових.

Джерело Україна 24 Теги