Вибори у сусідів: політолог розповів, який кандидат краще для України

Економіст-міжнародник розповів, чому для України важливо, хто переміг на виборах у Польщі

Вибори у сусідів: політолог розповів, який кандидат краще для України

У Польщі в неділю пройшов другий тур виборів президента. За попередніми даними, чинний президент Польщі Анджей Дуда виграв вибори. Результати виборів у Польщі і їхнє значення для України прокоментував економіст-міжнародник Руслан Осипенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Польща для України дуже важлива, це партнер, на якого ми спираємося у Європейському Союзі. Польща є лідером східно-центральної Європи, і для України дуже важливо зберігати з нею добрі відносини", - сказав він.

Читайте також: Заробітчани переказали в Україну мільярди: економіст озвучив цифру

Осипенко пояснив, хто з кандидатів у президенти вигідніший для України.

"Дуда належить до консерваторів. Консерватори, безумовно, захищають національні інтереси, можна їх прирівняти до наших націоналістів. Вони захищають традиційні цінності — сім'я, незалежність, суверенітет і так далі. Іноді ці речі вступають у конфлікт з інтересами Брюсселя, тому що для Брюсселя важливий розподіл і баланс інтересів між усіма членами. Але конфлікту немає і не буде, тому що Дуда — колишній європарламентар, і він дуже добре знає ситуацію зсередини та вистоюватиме нормальні відносини Польщі з Брюсселем.

Що стосується другого кандидата, (Рафала - Ред.) Тшасковського, то він обіцяв всім і все. Він підписував хартію з ЛГБТ, намагався сподобатися всім верствам населення, обіцяв скасувати гострі закони й так далі. Він був би ліберальним, але з точки зору України - краще все таки прогнозований Анджей Дуда. Ми знаємо його лінію. Коли у нас триває війна, а ми отримуємо нового партнера, з яким потрібно рік-два вибудовувати відносини... Вони нам потрібні вже сьогодні. Анджей Дуда вже керував Польщею і вибудовував відносини з Україною", — розповів він.

Популярні відео

Нагадаємо, за пост президента Польщі боролися чинний глава держави Анджей Дуда і кандидат від опозиції, мер Варшави Рафал Тшасковський. Перший тур відбувся 28 червня. Анджей Дуда набрав у першому турі 41,8%, а Рафал Тшасковський — 30,4%.

Джерело Україна 24 Теги