"Дуже сумніваюся у версії Ірану": ексміністр про загибель літака МАУ

Павло Клімкін розкритикував версію Ірану про причини катастрофи українського літака в Тегерані

"Дуже сумніваюся у версії Ірану": ексміністр про загибель літака МАУ

Іран зробив офіційну заяву про збиття українського літака у Тегерані у січні 2020 року. За іранською версією, катастрофа Boeing компанії "Міжнародні авіалінії України" була викликана неправильним налаштуванням системи протиповітряної оборони. Цю заяву прокоментував ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б вважав іранський звіт черговою іранською інтерпретацією. І так би до нього ставився. По-перше, нам потрібні висновки міжнародних експертів. Мають бути неупереджені дуже надійні розслідування. Я завжди вважав, що французькі фахівці це можуть зробити, і ми обов’язково повинні брати в цьому участь. Коли у нас будуть дані чорних скриньок, дуже важливо також мати супутникові дані від наших партнерів і, звичайно, технічні розрахунки", — сказав він.

Популярні відео

На думку ексміністра, версія Ірану не відповідає дійсності.

"Я дуже сумніваюся в тій версії, яку зараз показує Іран. Я б не приставав ні на які аргументи. Спочатку неупереджене розслідування, потім скоординований міжнародний тиск, визнання Іраном обов’язково своєї провини, запевнення, що це у жодному разі не має повторитися, оскільки це має реально прецедент для всього світу. А також належні компенсації", — зазначив Клімкін.

Раніше юрист пояснив, чому Іран не хоче платити за збитий літак.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги