Вибори у сусідів України — політолог назвав ймовірного переможця

Політолог розповів, які зараз настрої у Польщі та в кого з кандидатів більше шансів стати президентом

Вибори у сусідів України — політолог назвав ймовірного переможця

У Польщі проходить другий тур виборів президента. Хто має більше шансів очолити країну, розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров в ефірі каналу "Україна 24".

"Я схиляюся до того, що переможе Анджей Дуда. Тому що тут справа не в особистостях, а у двох світоглядних системах, які протидіють всередині Польщі. Поки що в цілому в польському суспільстві перемагає націонал-консервативна група, яка пов'язана з Ярославом Качинським, відповідно, з Дудою.

Сьогоднішні реалії Польщі, Словаччини, Угорщини такі, що націонал-консервативні партії значно популярніші, ніж ліберально-демократичні. Це пов'язано з загальними тенденціями в ЄС та світі", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Заробітчани переказали в Україну мільярди: економіст озвучив цифру

За словами експерта, поточна ситуація у світі підсилює націоналістичні настрої.

"Все, що зараз відбувається у світі, коронавірус, економічна криза — воно посилює якраз націоналістичні тенденції, а не ліберальні. І ті політичні партії в Європі, які грають на національних почуттях, патріотичних, іноді псевдопатріотичних, вони наразі набирають популярність. Дуда саме представник такої націонал-консервативної партії", — пояснив він.

У Польщі у неділю 12 липня проходить другий тур виборів президента. За пост борються чинний лідер держави Анджей Дуда і кандидат від опозиції, мер Варшави Рафал Тшасковський. Перший тур відбувся 28 червня. Анджей Дуда набрав у першому турі 41,8%, а Рафал Тшасковський — 30,4%.

Раніше польський сенатор Марцін Босяцький в ефірі телеканалу "Україна 24" дав три поради українській владі.

Джерело Україна 24 Теги