Східна хитрість - юрист пояснив, чому Іран не хоче платити за збитий літак

Міжнародний юрист вважає, що Ірану немає сенсу доводити справу до суду

Східна хитрість - юрист пояснив, чому Іран не хоче платити за збитий літак

Міжнародний юрист Віталій Власюк вважає, що Іран може, не зашкодивши своїм інтересам, виплатити компенсації за збитий літак МАУ.

Про це він розповів в ефірі каналу "Україна 24".

"Питання не в грошах, Іран має гроші, це досить багата країна. Розуміючи всю тяжкість трагедії, проте, треба розуміти, що це може мати кінцеву ціну, і для Ірану це підйомна сума. Це питання виключно дипломатії, щось все-таки Ірану заважає просто взяти і цю справу закрити", - сказав юрист.

Популярні відео

Читайте також: Узгодили позиції — МЗС про хід переговорів з Іраном щодо літака МАУ

Власюк зазначив, що має місце "східна дипломатія".

"Думаю, тут має місце так звана східна хитрість, я розумію, що це особливості дипломатії по-східному, це нормально, нічого такого в цьому немає. Відносини між Україною та Іраном комплексні й не обмежуються питанням збитого літака. Значить, щось ще тобто, і треба ці питання поставити МЗС", - сказав юрист.

Власюк вважає, що у разі судового розгляду перспективи є, і навів у приклад прецедент.

"Безумовно, можна судитися щодо цього факту, є прецеденти. Наприклад, відома юристам-міжнародникам справа Локербі 1988 року, коли американський літак був підірваний лівійськими спецслужбами, і за результатами розгляду справи Міжнародним судом ООН з Лівії була стягнута грошова компенсація. Але навіщо Ірану доводити справу до суду - я не дуже розумію, тим паче з огляду на те, що вони визнали свою провину, на відміну від лівійців, які заперечували своє відношення до катастрофи", - сказав Власюк.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги