Справа про катастрофу літака МАУ: юрист назвав найкращий варіант компенсації від Ірану

На думку адвоката, держави, які постраждали, повинні "дотиснути" Іран

Справа про катастрофу літака МАУ: юрист назвав найкращий варіант компенсації від Ірану

Іран, військові якого помилково збили літак МАУ 8 січня 2020 року, як і раніше затягує розслідування катастрофи, також остаточно не вирішено питання компенсації сім'ям загиблих. Адвокат Ярослав Гришин вважає, що найкращий варіант - добровільна сплата з боку Ірану, для чого потрібно долучити дипломатичні засоби.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Цю трагедію треба розділяти на три частини. Перша частина - юридична, друга - політична, третя - дипломатична. Якщо виходити з юридичної частини - безумовно, авіакомпанія МАУ зобов'язана виплатити суму постраждалим...", - сказав юрист.

Популярні відео

Читайте також: Прецедент для всього світу - Клімкін про важливість чорних скриньок збитого в Ірані літака

Гришин вважає, що оптимальним буде, щоб постраждалі держави підписали угоди, аби Іран добровільно виплатив компенсацію загиблим.

"Є інформація про те, що меморандуми про наміри частково вже підписані, що дипломатичним шляхом Україна та інші країни дотиснули Іран, щоб він виплатив ці суми. Це оптимально, це реальний шлях, тому що ані міжнародний суд ООН, ані ЄСПЛ не мають юрисдикції по цій справі. Де-юре цю справу повинні розглядати в Тегерані, але ви розумієте, яке там судочинство. Або судитися в Ірані, або добровільний шлях. Потрібно тиснути всіма способами, прискорювати розслідування і закінчувати справу добровільним погашенням збитків", - сказав Гришин.

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про хід переговорів з Іраном щодо збитого в Тегерані українського літака.

Літак компанії МАУ Boeing 737, що виконував рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року незабаром після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги