"Очі на лоб вилазять": російський політолог про голосування за поправки Путіна

Російський політолог розповів, як офіційна статистика голосування в Росії відрізняється від реальної

"Очі на лоб вилазять": російський політолог про голосування за поправки Путіна

Під час голосування за поправки до Конституції Росії були здійснені наймасштабніші фальсифікації за 30 років. Про це заявив російський політолог Дмитро Орєшкін в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Є так званий приписний електорат або приводний, залежний, який розташовується подалі від столиці. І залежно від важливості виборів деяка кількість цих людей, 10-12 млн, буває приписана. Це досить легко фіксується статистичними методами. Є нормальна логіка розподілу, коли багато дільниць, на яких була середня явка, мало дільниць, на яких була екзотична явка, умовно кажучи, 100% або 20%, а посередині близька до середньої по країні", — сказав він.

Читайте також: Путін стає монстром — ексміністр про поправки до Конституції Росії

Експерт пояснив, що не так з цифрами, отриманими в результаті російського голосування.

"У всьому світі, коли чесно рахують голоси, розподіляються дані по дільницях. А у нас в країні завжди виходить два піки -—один нормальний, у цьому випадку явка 42-45%, там, відповідно, 65% за поправки до Конституції, 35% проти. Але є другий пік, де середня величина явки 85%, і приблизно стільки ж голосували "за". За дивним збігом більшість цих дільниць — це Чечня, Дагестан, Башкортостан, з'явилася ще Брянська область, переважно це так звані електоральні султанати", — сказав Орєшкін.

Популярні відео

За словами політолога, величезну кількість голосів було вкинуто.

"Катастрофа нинішнього голосування полягає в тому, що вдвічі зросла кількість людей, які перебувають за нормальним розподілом, тобто було підкинуто приблизно 20 млн голосів. І раніше ці методи працювали непогано, а зараз просто очі на лоб вилазять, ніколи раніше за 30 років такого роду масштабні фальсифікації не допускалися", — заявив він.

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, які наслідки матиме для світу розширення повноважень Путіна.

Джерело Україна 24 Теги