Ризик дуже високий — експерт про повномасштабний напад Росії

Експерт з міжнародної безпеки розповів про небезпеку під час російських військових навчань

Ризик дуже високий — експерт про повномасштабний напад Росії

У Росії пройдуть навчання і збори резервістів "Кавказ 2020". Чи є ризик нападу на Україну, розповів директор програми зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Коли говорять про війну з Росією, не потрібно забувати, що ця війна вже йде. І говорити про можливість нападу потрібно в контексті війни, що триває. Що стосується навчань і призову резервістів — то тут також 50/50, тобто це може бути як відпрацювання одного з елементів навчань, поповнення рядів резервістів, а другий момент — подібні великі навчання часто проводяться для того, щоб "розігріти" війська і потім відпрацьований сценарій реалізувати в реальній обстановці", — сказав він.

Читайте також: Україна має чекати провокацій — експерт про військові приготування Росії

Експерт вважає, що ймовірність агресії з боку Росії досить висока.

"У підсумку я б сказав, що не можна говорити зі 100% вірогідністю, але це досить високий ризик. Потрібно пам'ятати про політику ворога, яка проводиться протягом декількох останніх років, про політичні заяви, які постійно звучать, геополітичний контекст навколо України", — сказав він.

Популярні відео

Навчання "Кавказ 2020" заплановані на вересень цього року. До участі в навчаннях запрошені контингенти збройних сил 17 країн-партнерів. Очікується залучення принаймні 100-120 тисяч осіб, 3 тисячі бойових броньованих машин, з них не менше 500 танків, 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів. У Міноборони України вже заявили, що ці навчання є елементом тиску на Україну.

Джерело Україна 24 Теги