Путіну вигідно тягнути час — Клімкін щодо проблеми переговорів по Донбасу

Колишній глава МЗС розповів, як діятиме Росія в подальших переговорах у нормандському форматі

Путіну вигідно тягнути час — Клімкін щодо проблеми переговорів по Донбасу

У Берліні 3 липня відбулася зустріч у нормандському форматі — Україна, Франція, Німеччина, Росія — на рівні політичних радників. Цю зустріч прокоментував ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Не отримала (українська делегація результатів у Берліні - ред.), тому що зараз всім вигідно грати на те, щоб тягнути час. Путіну вигідно, оскільки він буде домовлятися не тільки з нами, але і з колективним Заходом. Зараз він дивиться на те, яким чином Європейський Союз буде виходити з карантину, наскільки збережеться солідарність і політична воля, це дуже важливо.

Ще важливішим є результат майбутніх президентських виборів у США. Від цього залежатиме принципово - які санкції будуть, тиск, взаємодія з ЄС. Ці питання важливі й для України", — сказав він.

Популярні відео

Клімкін розповів, яким бачить розвиток подій найближчим часом.

"Те, що потрібно робити на двох ключових напрямах, — це зупинка вогню і розвиток гуманітарних контактів, — буде зараз блокуватися, тому що їм вигідно підіймати ставки, і будь-який варіант, який виглядає як умовно компромісний, має значення з точки зору внутрішньої політики. Тому що Путіну після всіх цих складних речей: голосування за Конституцію, невдалого менеджменту коронавірусу, падіння цін на нафту і газ, невигідно виглядати поганим лідером. Ультиматум Росії до України (про зміни до Конституції України - ред.) виглядає смішно, він спрямований перш за все на внутрішню аудиторію і на накачування ситуації", — сказав він.

Раніше Клімкін розповів, які наслідки для України можуть мати поправки в Конституції РФ.

Джерело Україна 24 Теги