Путін намагається принизити Україну — експрем'єр про статтю президента РФ

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів, чого хотів домогтися Путін своєю статтею

Путін намагається принизити Україну — експрем'єр про статтю президента РФ

Голова Київського Безпекового Форуму, експрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував статтю про Другу світову війну, яку днями написав президент Російської Федерації Володимир Путін.

"Яка причина того, що Путін вирішив написати цю так звану статтю? Я б охарактеризував цю статтю як "назад в СРСР у путінській інтерпретації"… Він вірить, що може збудувати майбутнє, лише базуючись на певних історичних інтерпретаціях, в яких він переконаний… Він хоче консолідувати свій електорат та російський народ дуже чітким меседжем – "погляньте, це Захід співпрацював з нацистами". Саме це він власне написав у статті… Це – неправда і конспірологічні теорії, які Путін намагається поширити", — сказав він.

Читайте також "Росія дуже хоче цього": експрем'єр назвав дві мети РФ

Яценюк зазначив, що своєю статтею Путін намагався принизити Україну та її заслуги у перемозі над нацизмом.

А потім він каже: "Мої західні друзі, я вас вибачаю. Це ми, Радянський Союз, перемогли у Другій світовій, не українці". Він намагається принизити Україну, яка втратила 10 мільйонів людей у боротьбі за нашу незалежність, у боротьбі за вільний світ та проти нацистів разом з СРСР та союзниками – зі США, Великою Британією. Тож ми зробили це разом. І, зрештою, найважливіше, що Путін пише у своїй статті, наступне: "Ми маємо замінити Велику Сімку на Велику П’ятірку". Це – його кінцева мета", — сказав політик.

Експрем'єр назвав статтю Путіна про Другу світову війну неправдою.

"Це брехня та лукавство. У це вірить лише він сам. Це не має нічого спільного з реальністю. Для нас усіх дуже важливо розуміти – ми маємо захистити правду, маємо захищати факти", — підкреслив він. 

Популярні відео

Нагадаємо, стаття "Володимир Путін: Реальні уроки 75-ї річниці Другої світової війни" вийшла в американському виданні The National Interest. У статті обсягом приблизно 50 тисяч знаків російський президент виклав своє бачення причин і підсумків війни, а також розповів, чому для Росії 9 травня є найбільшим святом.

Джерело Україна 24 Теги