"Кращий сценарій для Росії - піти шляхом України" - Нуланд

Вікторія Нуланд констатувала, що президент РФ не готовий сісти за стіл переговорів

"Кращий сценарій для Росії - піти шляхом України" - Нуланд

Країни Заходу, незважаючи на агресію президента Росії Володимира Путіна проти України, не зацікавлені в тому, щоб робити РФ своїм постійним ворогом.

Про це заявила під час Київського безпекового форуму в ефірі каналу "Україна 24" американська дипломатка, колишня помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

Дипломатка зазначила, що для РФ потрібно залишати можливість для діалогу з Заходом.

"В останні 20 років нам… не вдалося зберегти спільні позиції та присвятити достатньо ресурсу і уваги тому, щоб боротися із загрозами, які представляє для всіх нас путінський режим. Ніхто цього не знає краще, ніж українці. Нам вдалося впровадити значний і безпрецедентний пакет трансатлантичних і глобальних санкцій у відповідь на події в Криму та на Донбасі. Але ми не змогли підтримати цю політику таким чином, щоб збільшити ціну, яку має заплатити Путін за те, що він не готовий сісти за стіл переговорів і серйозно обговорити реалізацію угод, досягнутих у Мінську", - заявила Нуланд.

Читайте також: Україна може бути важливою державою: в Конгресі США назвали рецепт

За її словами, Заходу потрібно "відновити єдність, зосередженість та змусити Путіна заплатити", проте жодна з західних країн не зацікавлена в тому, щоб робити з Росії або з російського народу постійного ворога.

"Найкращим сценарієм було б, якби Росія пішла українським шляхом, прагнучи бути більш демократичною, вільною, відкритою державою, кращим сусідом, менш корумпованою державою. І тоді Росія була б хорошим сусідом і партнером для нас усіх. Тобто, ми повинні залишати таку можливість відкритою та чітко доносити переваги для самої Росії такого сценарію. Особливо зараз, коли росіяни все частіше ставлять під сумнів те, чи продовжує приносити їм користь всередині держави правління Путіна. Якщо їм поставити велике рейганівське запитання, чи їм зараз краще, аніж було раніше, 10-15 років тому, все частіше вони кажуть "ні", - наголосила американська дипломатка.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше американський дипломат Курт Волкер в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Росія грубо порушує положення Мінських угод і намагається тиснути на Україну.

Джерело Україна 24 Теги