Парад у Москві: хто з президентів відмовився приїхати до Путіна

Список високопоставлених гостей зменшився, але репетиція параду іде повним ходом

Парад у Москві: хто з президентів відмовився приїхати до Путіна

У Росії триває підготовка до параду на честь перемоги в Другій світовій війні, який через карантин перенесли на 24 червня. Президент РФ Володимир Путін запросив на урочистості до Москви низку світових лідерів, але вони під різними приводами відхилили запрошення.

"Кремль хотів створити враження бадьорості і свята. Щоб показати видимість великої події, будуть перекриті вулиці в Москві. Поліція повідомляє, що це пов'язано з приїздом великої кількості іноземних делегацій", - розповів каналу "Україна 24" російський політолог Олександр Подрабінек.

Насправді ж світові лідери один за одним повідомляють, що на парад не приїдуть. Президент Хорватії Зоран Міланович послався на раптову поламку державного літака. Запрошували і президента Франції Емманюеля Макрона, однак в Єлисейському палаці повідомили, що запрошення не отримали, тому на французького президента Путіну чекати не слід. Пославшись на епідеміологічну загрозу, від візиту до Росії відмовилися лідери Азербайджану, Чехії, Японії, Німеччини, США та Вірменії, говориться в сюжеті "Україна 24".

Читайте також: Путін готується до параду — історик розповів, чому його не скасують

Поки що свою присутність на параді підтвердили лише президенти Молдови, Сербії, Білорусі та деяких країн Середньої Азії. Попри те, що список високих гостей значно зменшився, репетиції до параду тривають повним ходом. Цього року у Кремлі вирішили задіяти вдвічі більше техніки, ніж минулого, і навіть обіцяють показати нову секретну зброю.

"Відомо, що буде механічна техніка, танки... Буде нова зброя, яка повинна вразити уяву всього світу. А по суті - це звичайний парад", - розповів Подрабінек.

Спеціальним чином готують і трибуну, де сидітиме Путін. Зокрема, понад 80 ветеранів війни, які за сценарієм мають супроводжувати президента, заздалегідь відправили на двотижневий карантин. А сам Путін залишатиметься в ізоляції у своїй резиденції за межами Москви до 24 червня.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше російський економіст, колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чому парад Перемоги в Росії відбудеться саме влітку.

Джерело Україна 24 Теги