Путін готується до параду — історик розповів, чому його не скасують

Історик розповів, хто переміг у Другій світовій війні та чим це обернулося для Європи

Путін готується до параду — історик розповів, чому його не скасують

22 червня — річниця нападу фашистської Німеччини на СРСР під час Другої світової війни. У Москві готуються провести Парад перемоги, який через коронавірус перенесли з 9 травня на 24 червня. Хоча ВООЗ попереджає про можливість нового спалаху, Росія від параду відмовлятися не збирається. Чому Росія вважає перемогу у другій світовій війні своєю, розповів історик Владислав Гриневич в ефірі каналу "Україна 24".

"Свого часу відомий письменник Василь Гроссман 9 травня сказав, що це була велика перемога Сталіна над власним народом. Фактично в цій війні переміг тоталітарний режим, який нав'язав половині Європи комуністичну владу і який загальмував історичний процес на довгий час. Що стосується України, він загальмував вихід України з імперії та створення незалежної держави. Для нас це трагічно ще й в тому сенсі, що нас шматували два тоталітарні режими", — сказав він.

Історик розповів, чому, попри небезпеку, Росія не збирається відмовлятися від військового параду.

"Як не жаліли людей і гробили мільйони під час сталінського режиму, так само продовжує і путінський режим, який не шкодує людей. Ну, буде зараження, сотні людей помруть. Мовляв, нічого, нових народять. Це спадковість сталінського режиму, яка триває і зараз", — сказав він.

Популярні відео

Раніше російський економіст, колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов розповів, навіщо Путін хоче провести парад, незважаючи ні на що.

Джерело Україна 24 Теги